Кредитний рейтинг облігацій СП «Оптіма-Фарм» підтверджено на рівні uaВВВ

  • Дата: 19:30 01-01-2021
  • Просмотров: 13213
  • Печать

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії А на рівні uaВВВ, прогноз «у розвитку».

Діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту, яку здійснює СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками зумовлює стійку ринкову позицію Емітента - протягом останніх років СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» займає друге місце за обсягами поставок лікарських засобів у аптечні мережі. При цьому значний обсяг операцій з імпорту лікарських засобів та наявність валютних боргових зобов’язань зумовлюють чутливість Емітента до валютного ризику.

Чистий дохід СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» за 9 місяців 2020 року збільшився до 25 016,5 млн грн (+11% порівняно з аналогічним періодом минулого року), а чистий прибуток склав 185,1 млн грн. Нерозподілений прибуток компанії відповідно перевищив 2 млрд грн на 30.09.2020 р. Питома вага власного капіталу у структурі джерел фінансування діяльності Емітента становила 19,8%. Рівень боргового навантаження на кінець вересня 2020 року оцінюється як помірний.

Прогноз «у розвитку» обумовлений невизначеністю щодо впливу на фінансовий стан Емітента очікуваного сповільнення ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та можливого повторного введення економічних та адміністративних обмежень до суб’єктів господарювання та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 9 міс. 2020 року, довідкова інформація про діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

новости партнёра
Новости от RED TRAM