Завод спецтехніки «Техкомплект» передав ЗСУ паливозаправник АПЗ-10,5

  • Дата: 14:27 04-01-2021
  • Просмотров: 20584
  • Печать

Збройні Сили України отримали від приватної компанії «Завод спецтехніки «Техкомплект» паливозаправник, який відрізняється тим, що виконаний на цивільній, не високопрохідній базі.

Про передачу паливозаправника одній з військових частин ЗС України повідомляє сайт фірми.

Двосекційний паливозаправник АПЗ-10,5 (місткість 10,5 куб.м) побудований на базі шасі МАЗ-5340 колісної формули 4x2. Призначений для перевезення рідких нафтопродуктів щільністю до 860 кг/м³, а також заправки транспортних засобів через лічильник; зливу нафтопродуктів самопливом зі своєї цистерни в ємність, розташовану нижче рівня цистерни; зливу нафтопродуктів насосом, встановленим на автоцистерні.

У компанії зауважують про особливу комплектацію, зокрема два блоки видачі пального. Не зрозуміло, що тут особливого, адже інші двосекційні паливозаправники, які надходять до ЗСУ теж мають по два блоки видачі, а також на відміну від цього, базуються на високопрохідних повнопривідних шасі. Це, зокрема, прийнятий на озброєння в 2017 році, АЦ-12 на шасі КрАЗ-63221 від вінницького ДП «45 експериментальний механічний завод». Двома вузлами видачі також обладнаний інший автопаливозаправник від 45 ЕМЗ – АПЗ-8-53162 на шасі МАЗ-531627 (Богдан-531620), допущений до експлуатації в ЗСУ в 2019 році.

Заводом спецтехніки Техкомплект виготовлений черговий автопаливозаправник на базі вантажної техніки МАЗ. Це вже стала серійної модель 2-секційної автоцистерни об'ємом 10,5 кубометрів. Однак, як стало вже доброю традицією, кожна розробка спецтехніки на Заводі спецтехніки Техкомплект повинна мати свою "фішку", а іноді і декілька.

Отже, в цьому бензовозі на базі сумісного білоруського шасі МАЗ-5340 ми зробили:

Два блоки видачі вантажу пального: таким чином, наш автопаливозаправник одночасно заправить кілька одиниць військової техніки. Оперативність у військово-польових умовах вирішує все, тому такий варіант конструктиву якнайкраще підійде для швидкої дозаправки відразу декількох військових машин, що працюють на дизпаливі, бензині або інших світлих нафтопродуктах з щільністю до 860 кг/м3. Як і у всіх автотоплівозаправниках від Техкомплекту, тут є кілька вбудованих систем обліку палива. Так що виготовлений бензовоз дозволить військовій частині не допустити недбалого ставлення до використовуваного палива.

В нашій фарбувальній камері кабіну і цистерну бензовоза пофарбували в колір "хакі" (відповідно до специфіки використання в ЗСУ)

Передача спецмашини відбулась у грудні 2020 року.

новости партнёра
Новости от RED TRAM