Бор добриво - важливість внесення в певні періоди

 • Дата: 10:29 19-05-2021
 • Просмотров: 19916
 • Печать

Сільськогосподарські рослини мають постійну потребу в повноцінному (збалансованому) живленні макро- і мікроелементами. Увесь цей комплекс повинен бути присутнім в ґрунті, розпочинаючи з посіву насіння чи посадкового матеріалу й далі, уже на протязі усього вегетаційного періоду рослин. Завдяки цьому, врожайність буде щедрою та потішить хорошою якістю.

Так, крім самих цінних азоту, калію та фосфору, рослинам для повноцінного розвитку необхідні й мікроелементи: магній, бор, сірка, цинк, залізо, молібден, кальцій й т. д. Усі вони також відіграють важливу роль у різних процесах зростання рослин, а їхня нестача, веде за собою ряд негативних наслідків.

Так, для прикладу, бор. Відомо, що його користь була доведена ще на початку минулого століття, а саме, даний елемент:

 • бере активну участь в процесах обміну рослин;
 • має позитивний вплив на засвоєння кальцію;
 • відіграє важливу роль в процесах ділення клітин та будівничих процесах;
 • впливає на синтез фітогормонів;
 • являється учасником метаболізму вуглеводів, переміщує цукор зі старих вегетативних органів до молоденького листя та плодів, й забезпечує їм сталий розвиток;
 • впливає на збільшення врожаю.

Варто пам’ятати, що такий продукт, як бор добриво потрібно вносити декілька разів за сезон. З чим це пов’язано?

По-перше, слід сказати, що на протязі цілого вегетаційного періоду у живленні рослин має бути присутня достатня кількість бору. Адже, як відомо, бор в рослині є малорухомим, й тому, накопичений запас мікроелемента зі сформованих листочків не переміщується до ростових точок, а при такому, неповноцінному надходженні із ґрунту, насамперед вражаються конуси наростання пагонів та коренева система.

По-друге, деякі рослини є борофільними, тобто надзвичайно чутливими до його нестачі. Тому, для отримання гарного врожаю, обов’язково необхідно вносити їм бор добриво декілька разів за сезон.

Для яких культур бор добриво найбільш важливий?

Відомо, що важливість бору для окремих сільськогосподарських культур в певні періоди росту є найбільш необхідною.

 • Для озимого ріпаку надзвичайно важливо бути добре забезпеченим бором ще з осені. Це впливає на його морозостійкість.
 • Цукрові буряки особливу потребу в борі мають саме в період, коли формуються коренеплоди і проходить процесс цукронакопичення, тобто перед змиканням рядків.
 • Бобові ж надають перевагу поєднанню бору з молібденом, завдяки чому розвиваються бульбочкові бактерії та відбувається ефективна азотфіксація. Обробки здійснюються на ранніх стадіях вегетації, а точніше, з появою трійчастого листка.
 • Бор для соняшника. Варто звернути увагу й на те, що бор дуже сильно впливає на рівень врожайності та вміст олії у соняшника. Саме тому, обробки бором розпочинаються якомога швидше, приблизно з формування двох пар листочків.

Повністю наситити рослинний організм даним елементом, забезпечити усі нагальні потреби та ліквідувати негативні наслідки, пов'язані з його нестачею, допоможе бор добриво від ТМ «ДоброДІЙ». Обробку ж рекомендують проводити в поєднанні із органо-мінеральним комплексом «ДоброДІЙ», з метою отримання більшої ефективності (середня норма внесення близько - 0,5-1,5 л/га).

новости партнёра
Новости от RED TRAM
читайте также